Skip to content

Ocena i weryfikacja kandydatów w procesie rekrutacyjnym

W realizacji projektów rekrutacyjnych, poszukiwaniu, a potem weryfikacji i wyborze kandydatów kluczowe jest nałożenie kontekstu danej potrzeby rekrutacyjnej, wymagań i potrzeb danego stanowiska / roli na poszukiwany profil kompetencyjny.

Szukając właściwego kandydata czy doradzając w jego wyborze, zawsze myślimy kategorią wyzwań i zadań jakie przed nim staną, kontekstu (biznesowego, kulturowego, organizacyjnego), w którym będzie funkcjonować, a co za tym idzie określamy zakres kompetencji, które są niezbędne i pożądane, aby miał realna szansę na odniesienie sukcesu.

Uwzględniamy również aspekty kulturowe, związane z systemem wartości i źródłem motywacji, mając pełną świadomość, że nie każdy człowiek pasuje do każdej firmy i jej „DNA”, ale można znaleźć odpowiedniego człowieka dla każdej organizacji. 

Jigsaw-Aum

Analiza profilu kompetencyjnego

analiza wymagań i kontekstu stanowiska, profil kompetencyjny kandydata, benchmarkowanie rynkowe

Dobór narzędzi i parametryzacja oceny

określenie sposobu badania i pomiaru danej kompetencji (dobór metodologii i/lub narzędzi) 

Ocena kandydata

ocena kompetencyjna, ocena dopasowania kulturowego, ocena działania w grupie

Analiza profilu kompetencyjnego

Analiza profilu kompetencyjnego

Skuteczna rekrutacja zaczyna się od dogłębnego zrozumienia wymagań danej roli, w kontekście wyzwań i zadań przed nią stojących, a także nałożenie na to szerokiego kontekstu wewnętrznego oraz rynkowego,  celów rynkowych oraz formułowanych oczekiwań. 

To pozwala stworzyć kompleksowy profil kompetencyjny, obejmujący pełen zakres doświadczeń, umiejętności, kompetencji czy zachowań, na który nakładamy również kompetencyjne  benchmarki rynkowe.

Dobór narzędzi i parametryzacja oceny

Dobór narzędzi i parametryzacja oceny

Rekrutacja to nie tylko poszukiwanie najlepszych talentów, ale również precyzyjne zbadanie ich kompetencji, aby mieć pewność, że spełnią oczekiwania na danym stanowisku. Kluczowym elementem skutecznego procesu jest wybór odpowiedniej metodologii i narzędzi, które pozwolą na obiektywną ocenę kandydatów.

Na podstawie wymagań stanowiska i specyfiki firmy wybieramy najbardziej odpowiednie podejście do badania kompetencji (ocena behawioralna, ocena sytuacyjna, testy techniczne, narzędzia psychometryczne itp.)

Ocena kandydata

Ocena kandydata

Rekrutacja idealnego kandydata to nie tylko weryfikacja jego umiejętności i doświadczenia, ale również ocena, czy jego osobowość, wartości i styl pracy pasują do specyfiki stanowiska, zespołu oraz kultury organizacyjnej.

Oferujemy kompleksowy proces oceny, uwzględniający:

Ocenę kompetencji, umiejętności, predyspozycji i potencjału, osobowości zawodowej pod kątem wymagań stanowiska / roli, a także zadań i wyzwań stojących przed zatrudnianą osobą

Ocenę dopasowania kulturowego w kontekście indywidualnych wartości, naturalnych motywatorów i stylu działania

Ocenę sposobu działania w grupie, przyjmowanych postaw i ról, wspierająca efektywność i wydajność potencjalnej przyszłej pracy w określonym zespole 

Metodologia oraz narzędzia psychometryczne,

z których korzystamy w procesach ocennych i rozwojowych

Facet 5

Test osobowości zawodowej bazujący na Wielkiej Piątce, ułatwiający wykorzystywanie różnic indywidualnych do podniesienia efektywności biznesowej organizacji oraz pełnego wykorzystywania potencjału

Gallup

Test opiera się na teorii, że każdy z nas ma unikalne kombinacje talentów, które wpływają na to, jak myślimy, działamy i podejmujemy decyzje. Narzędzie opracowane przez Gallupa, które pomaga ludziom zidentyfikować ich największe talenty i mocne strony.

PERSO.IN

Polskie narzędzie diagnostyczne, badające naturalne predyspozycje. Jako jedno z nielicznych na rynku pozwala na diagnozowanie potencjału osób młodych, bez doświadczenia zawodowego, w tym także młodzieży od lat 15.

CBI

CBI

Ustrukturyzowany wywiad kompetencyjny, stosowany do oceny umiejętności, wiedzy i zdolności kandydatów, skupiający się na konkretnych zachowaniach i umiejętnościach niezbędnych do osiągnięcia sukcesu w danej roli.

MPA

Test osobowości zawodowej bazujący na Wielkiej Piątce, identyfikujący cechy i zachowania niezbędne do osiągnięcia sukcesu na danym stanowisku.

EASI

Test typologiczny EASI ułatwiający zrozumienie, co kieruje ludźmi, dostarczający wiedzy na temat cech psychologicznych, które leżą u podłoża zachowań zespołów i pracowników i w efekcie pomagający wykorzystać siłę różnorodności.

ACE

Test zdolności poznawczych, badający kompetencje w zakresie logicznego i analitycznego wnioskowania. Mierzy trzy domeny poznawcze: numeryczną, przestrzenną i werbalną. Przewiduje wydajność i przyszły sukces na danym stanowisku.

BRIGHT

Test zachowań, stworzony z myślą o obszarze sprzedaży i obsłudze klienta. Pozwala zbadać  zachowania i postawy, kluczowe dla ról w tych obszarach.

Porozmawiajmy o wsparciu Twojej organizacji w doborze najlepszych talentów!